http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/02ky5qvdky0zbwyu.jpg Iuventa Michalovce má prvú letnú posilu. Stala sa ňou srbská brankárka Milena Petkovičová, ktorá naposledy pôsobila v slovinskom ŽRK Mlinotest Ajdovščina. Dvadsaťpäťročná brankárka, ktorá sa s Iuventou dohodla na ročnom kontrakte, v ktorom je aj ročná opcia, by sa o post jednotky mala pobiť s Ukrajinkou Irou Jablonskou. Tá sa po zlomenine nohy zapojí do prípravy najskôr v septembri. Chrbát by im mala kryť aj nádejná Katarína Muliková, po skončení zdravotných problémov sa počíta aj s ďalšou nádejou z mládeže, kadetskou reprezentantkou Izou Kondášovou.

Na správnej rade klubu sme rozhodli o odchode Nataši Antičovej s tým, že sa budeme obzerať po novej brankárke. Ako prvé sme oslovili mnoho talentovaných brankárok zo Slovenska. Keďže sme sa nevedeli dohodnúť, pochopiteľne sme našu pozornosť obrátili na zahraničie. Nakoniec boli v hre dve brankárky, ktoré boli u nás v klube aj na skúške. Rozhodli sme sa pre Milenu Petkovičovú, ktorú v klube vítam a verím, že sa jej tu bude dariť,“ konštatuje športový riaditeľ Iuventy Radoslav Kozlov.

Niečo o novej posile

Milena Petkovičová sa narodila 28. mája 1993 v srbskom Niši. Za tamojší HC Naisa chytala až do roku 2016. Dvadsaťpäťročná brankárka má skúsenosti z mládežníckych reprezentácii a takisto aj zo zápasov európskeho pohára, keďže jej materská HC Naisa pravidelne hrávala buď Pohár EHF alebo Challenge Cup. V minulej sezóne sa prvýkrát predstavila za hranicami Srbska, keď pôsobila v slovinskom ŽRK Mlinotest Ajdovščina. Mimochodom, z tohto klubu prišla do Michaloviec v roku 2016 aj chorvátska stredná spojka Slavica Schusterová.

Zdieľaj

Prečítané: 815x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max