http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/m8wvd7an5ueury0e.jpg Dvadsaťšesťročná spojka, ktorá patrí už dlhodobo medzi opory národného tímu SR a zahrala si s ním aj na ME 2014 v Chorvátsku a Maďarsku, je už štvrtú sezónu hráčkou špičkového českého klubu DHK Baník Most. V jeho drese sa v aktuálnom ročníku predstavila aj v konfrontácii s nórskou hádzanou, v skupinovej fáze Pohára EHF nastrieľala v dvojzápase proti Larviku 21 gólov.

O hráčske služby novozámockej rodáčky pochádzajúcej zo Šurian, ktorá na Slovensku potvrdzovala svoj talent v HK Slovan Duslo Šaľa, bol eminentný záujem. "Storhamar som si vybrala, pretože je to klub na vysokej úrovni s kvalitnými hráčkami. Navyše, družstvo predvádza peknú hádzanú. Možnosť pôsobiť v Škandinávii je pre mňa nová skúsenosť a zároveň je to veľmi atraktívne. Keď som bola mladšia, tak som snívala o tom, že si zahrám v Nórsku. Storhamar je sympatický klub, ktorého cieľom je účinkovať v pohárovej Európe. Páči sa mi to tu," citoval Szarkovú klubový web.

Spokojnosť s novou posilou vyjadril aj tréner Storhamaru Arne Senstad. "Simona je gólová hráčka. Má dobrú strelu a schopnosť skórovať. Po dokončení štúdia jej ubudli povinnosti a v aktuálnej sezóne predvádza svoje umenie v plnej kráse. Hodí sa do nášho herného štýlu. Chceme sa presadiť v európskych pohárových súťažiach, preto potrebujeme kvalitné hráčky. Sme radi, že si vybrala náš klub," poznamenal kouč aktuálne 3. tímu tabuľky najvyššej nórskej súťaže.

SITA

Zdieľaj

Prečítané: 199x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max