http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/jbemc0kgx4mzc22n.JPG MOL ligu hádzanárok čaká atraktívny duel úradujúcich majstrov oboch krajín v závere jesennej časti 2017/2018. V predposlednom kole pred zimnou prestávkou v súťaži na seba narazia Iuventa Michalovce a DHK Baník Most. Zemplínčanky majú pred sebou možnosť aj s pomocou svojich fanúšikov pripraviť českému šampiónovi prvú prehru a stiahnuť jeho náskok na čele tabuľky. Pomôcť k tomu by mali aj góly kanonierky úradujúceho majstra SR Márie Holešovej. Strelecká líderka Iuventy v rozhovore pre slovakhandball.sk odpovedala na otázky nielen o cieľoch michalovského družstva v stredu proti Mostu či v sezóne, ale aj o svojich ambíciách v boji o kanoniersku korunu.

Po pražskej Slavii privítate v Chemkostav aréne Most, aké máte očakávania v súvislosti s týmto očakávaným šlágrom?
"Nemám špeciálne očakávania, keďže zápas s Mostom beriem ako každý iný. Do každého stretnutia ideme s tým, že vydáme zo seba maximum a spravíme všetko pre víťazstvo. Duel s českým majstrom nebude z môjho pohľadu ničím iný."

Vnímate stredajší zápas proti lídrovi tabuľky ako najdôležitejší počas jesennej časti súťaže?
"Ja osobne to tak neberiem. Či by sme hrali s Mostom, Bánovcami alebo s hocijakým iným súperom, vždy ideme spraviť všetko pre to, aby sme vyhrali. Posúvame sa pokorne a skromne od zápasu k zápasu. Skutočnosť, že nám Most vyžrebovali na koniec jesene, neznamená, že má byť pre nás najdôležitejší."

Myslíte si, že vzhľadom na aktuálnu tabuľku vám len víťazstvo zachová reálnu šancu myslieť na obhajobu celkového triumfu?
"My sa na obhajobu absolútne nesústredíme. Prioritou je čo najlepšie zapracovať mladé hráčky do kádra pre ďalšie sezóny. Hoci naše vedenie deklarovalo cieľ na tento ročník umiestnenie do 6. miesta, určite sme však nevstúpili do súťaže s tým, že tam chceme skončiť aj my hráčky. Každá z nás je ambiciózna a chceme len vyhrávať. Nie vždy to vyjde podľa predstáv, ale preto je ten šport taký krásny, že sa nedá dopredu nalinajkovať, ako to dopadne. Každopádne spravíme všetko pre to, aby Most odišiel od nás bodovo naprázdno."

Nezvladnutý záver z vystúpenia v Olomouci ste odčinili výhrou nad Slaviou a následne potvrdili v Bánovciach nad Bebravou. Je Iuventa opäť v hernej pohode?
"Myslím si, že prehra nerobí hernú nepohodu a naopak výhra pohodu. Podľahli sme zaslúžene po zbytočných chybách. Súper ich len rozumne využil tak, ako mal. V kabíne je super nálada, čiže zostáva nám už len dobre sa pripraviť na najbližšieho protivníka a na ihrisku odovzdať maximum, aby sme dosiahli želaný výsledok."

Dali ste opäť 13 gólov, trúfate si zaútočiť na ovládnutie poradia najlepších kanonierok MOL ligy?
"Klamala by som, keby som tvrdila, že by ma nepotešilo stať sa najlepšou strelkyňou súťaže, ale určite si na tom nezakladám. Samozrejme, góly ma veľmi tešia. Na každý môj presný zásah napríklad z brejku "makajú" moje spoluhráčky v obrane a podiel má aj brankárka. Nepatrím k tým hráčkam, ktorá si bude pred každým zápasom na prstoch rátať, koľko gólov musím ešte dať, aby som predstihla v poradí kanonierok hádzanárky predo mnou. Nikdy som taká nebola a ani nebudem."

Zdieľaj

Prečítané: 286x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max