http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/r2yunckhuawqh5ui.JPG Keď v sobotu 9. septembra hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v druhom kole MOL ligy v Trenčíne (39:26), isto si vtedy nepomysleli, že na ďalší triumf u súpera si budú musieť počkať skoro dva mesiace. Po dvoch nezdaroch vo Veselí nad Moravou a Olomouci Zemplínčanky konečne zabrali v sobotu 4. novembra, keď na pôde nováčika súťaže RMK Sokol Bánovce nad Bebravou vyhrali v deviatom kole 36:25. Po tomto víťazstve sa vyšvihli už na druhé miesto v tabuľke.

Výhra Michalovčaniek sa nerodila ľahko. V prvom polčase totiž takmer celý čas doťahovali náskok s chuťou hrajúceho nováčika. Ten hneď na úvod viedol 3:0, krátko na to aj 5:2 a v polovici prvého dejstva 10:8. Favoritovi sa podarilo gólovo odpútať až v poslednej päťminútovke prvého dejstva a na začiatku toho druhého výborným vstupom definitívne zlomili odpor zatiaľ bezbodového nováčika. „Vstup do zápasu nám vôbec nevyšiel. V šatni som videl na dievčatách odhodlanie, no to asi ostalo tam... Vôbec sme nehrali to, čo sme si predsavzali. Zaspali sme úvod, čím sme postavili súpera na nohy. Postupne sme ale začali preberať iniciatívu a v druhom polčase sme už mali zápas v rukách. Pozitívom je, že si zhruba rovnaký čas zahrala každá jedna hráčka, čo je našou tohtosezónnou filozofiou. Spokojný som ale až s výkonom v druhom polčase, v prvom sme nehrali to, čo vieme,“ uviedol k zápasu na pôde Bánoviec nad Bebravou tréner Iuventy František Urban.

Aj keď výkon nebol oslnivý, počítajú sa body a tie si tentoraz Michalovčanky do tabuľky pripísali. Víťazstvom u nováčika sa dokonca dostali v tabuľke už na druhé miesto. Na vedúci Most strácajú síce päť bodov, no majú o jeden odohraný zápas menej. Túto stratu môžu skresať už v stredu, keď práve lídra tabuľky privítajú v predohrávanom stretnutí desiateho kola. „Verím v to, že dievčatá kvalitou súpera budú zvyšovať svoju výkonnosť. Tak to bolo doma so Šaľou aj Slaviou Praha. Ja dúfam, že to takto bude aj v stredu proti Mostu, pretože výkon z Bánoviec nám na víťazstvo určite stačiť nebude. My sa na Most pripravujeme už od tohto týždňa. Dúfam, že šláger zvládneme k spokojnosti, tak ako sme zvládli zápasy so Slaviou Praha či Šaľou a pripravíme mu tak prvú tohtosezónnu porážku,“ podotýka František Urban.

Na zápasoch so Šaľou a Slaviou Praha sa vytvorila vynikajúca atmosféra v hľadisku. Bude podobná elektrizujúca atmosféra hnať Michalovčanky k víťazstvu aj v stredu? „Ja by som bol veľmi rád, keby to tak bolo a na zápas s Mostom prišlo ešte viac ľudí, ako na Slaviu. Duel s Mostom bude pre diváka určite atraktívny a ja verím, že bude našim ďalším hráčom na palubovke, tak ako tomu bolo na zápase so Slaviou Praha, kde nás práve fanúšikovia v závere vyhecovali k definitívnemu obratu v náš prospech,“ dodáva na záver František Urban.

Zdieľaj

Prečítané: 327x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max