http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/rhw0z4o6hzvebobk.jpg Ešte krátko pred koncom aktuálnej sezóny prišlo k zverejneniu prvých zmien v hráčskom kádri finalistu národného play-off o titul majstra SR v hádzanej žien 2016/2017 HK Slovan Duslo Šaľa. Ako informuje portál nasanitra.sme.sk, novou akvizíciou v družstve trénera Michala Lukačína je Jasmína Vargová. Dvadsaťštyriročná ľavá alebo stredná spojka s reprezentačnými skúsenosťami najmä z mládežníckych kategórií sa vedením šalianskeho klubu dohodla na ročnej zmluve.

"Na nové pôsobisko sa teším. Duslo skončilo v tejto sezóne tretie vo WHIL, aktuálne bojuje v národnom finále s Michalovcami a verím, že v novej sezóne budú ambície minimálne rovnaké. Do Šale to mám blízko, teším sa aj na viaceré bývalé spoluhráčky," citovala stránka nitra.sme.sk Vargovú, ktorá bude popri plnení si hádzanárskych povinností študovať v Nitre na FEM SPU. Jasmína Vargová je odchovankyňou UDHK  Nitra, ostatné tri ročníky pôsobila v SHK Veselí nad Moravou. Spoločnú slovensko-českú interligu si predtým zahrala aj v materskom klube spod Zobora a Partizánskom. Teraz sa vydala cestou svojej mamy Márie Vargovej, ktorá bola hráčkou Šale v sezóne 1989/1990 a tešila sa z federálneho titulu.

Naopak, na odchode zo Šale je smoliarka prvého finálového duelu s Iuventou Martina Tulipánová, ktorá v dramatickom rozstrele zaváhala a Michalovčanky vyhrali na strely zo značky pokutového hodu 15:14. Po skončení sezóny zamieri táto 26-ročná sympatická univerzálka (pôvodne pivotka, ale využiteľná aj na iných postoch) do Česka. Jej novým klubom bude tiež účastník bojov o národný titul - DHC Slavia Praha. "V Prahe som dostala prácu. Potrebujem zmeniť prostredie a skúsiť niečo nové," uviedla pre utorkové vydanie denníka Šport M. Tulipánová, rovnako odchovankyňa nitrianskej hádzanej, ktorá si tiež už obliekla reprezentačný dres SR.

SITA

Zdieľaj

Prečítané: 412x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max