http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/s53wnmwd4a3asxcr.jpg V novej sezóne už na súpiske hádzanárskej Iuventy Michalovce nenájdeme tri dlhoročné opory družstva. Tréner František Urban sa už nebude môcť spoľahnúť na služby trojice Tatiana Fiľková-Trehubová, Lucia Gubiková a Julia Kučerová. Kým prvá menovaná skončila kvôli materským povinnostiam, zvyšným dvom vypršali zmluvy a na ich predĺžení sa s klubom nedohodli. Kam povedú ich ďalšie kroky zatiaľ známe nie je, Gubiková si v prvom rade musí dať do poriadku platničky a Kučerová si nového zamestnávateľa ešte nenašla.

Ako nám však rodáčka z ukrajinskej Ternivky prezradila, usilovne sa na tom pracuje. „Rieši sa to, chcela by som ísť niekde do zahraničia. Veľmi túžim po Maďarsku, nemusí to byť žiadny super klub, hlavne chcem vyskúšať úroveň tamojšej súťaže,“ povedala na úvod Julia Kučerová, ktorá sa momentálne pripravuje individuálne v Topoľčanoch, kde je spoločne so svojím manželom Gennadijom, tiaž hádzanárom, ktorý v súčasnosti háji farby topoľčianskeho HK Agro. Poznajú ho aj Michalovčania, v sezónach 2011/12 a 2012/13 pôsobil v HC winLand. A prečo nedošlo k predĺženiu kontraktu s najlepším slovenským klubom? „Vedenie mi ponúkalo dobré podmienky, aj keď na niektorých bodoch zmluvy sme sa nedohodli, ale potrebujem už zmenu. Chcem vyskúšať niečo nové. Začínala som už cítiť, že už hádzanársky nerastiem, hoci tréningy v Iuvente boli kvalitné.“

Ešteže hrali v Európe

Začínala strácať motiváciu a už to začínalo pripomínať obohratú pesničku. V domácej súťaži družstvo už niekoľko rokov vyhráva jeden zápas za druhým a zbiera trofej za trofejou. „V lige bolo málo súperov, ktorí by sa nám mohli rovnať. Bolo to stále to isté. Je dobré, že sme účinkovali aspoň v európskych pohároch, kde sme sa stretávali s kvalitnými súpermi. A výborné súboje sme hrávali aj v príprave,“ uviedla Julia Kučerová. Do metropoly Zemplína prišla v septembri 2009 a za ten čas s Iuventou vyhrala päťkrát majstrovský titul, štyrikrát Slovenský pohár a dvakrát WHIL. „Všetky trofeje si cením rovnako, najdôležitejší však bol úplne prvý slovenský titul. Z neho som mala najväčšiu radosť.“ Na michalovský klub bude mať len tie najkrajšie spomienky.  „Je to dobrý klub, ktorý stále rastie. Som veľmi rada, že som v ňom mohla pôsobiť. Je dobré, že tréner zostal ten istý, družstvo pôjde ešte vyššie,“ hovorila šikovná tvorkyňa hry.

Ťažké začiatky

Do Michaloviec prichádzala z Užhorodu ešte pod dievčenským menom Bachyrievová. Mala iba 19 rokov. „Mala som veľké obavy, bola som mladá, ale v mojich začiatkoch mi bola veľkou oporou pivotka Viktoria Škľaruková. Jazyk nebol úplne najťažší, rozumela som niečo, ale mala som problémy s rozprávaním. Dievčatá však boli super, veľmi mi pomáhali. Aj tie staršie ako Lívia Kalaninová, jej sestra Anika Obšatníková či brankárka Ingrid Kudročová. Potom som sa skamarátila s Martinou Bačíkovou a Patríciou Wollingerovou, o pár mesiacov neskôr prišla z Užhorodu aj Táňa Trehubová. Tvorili sme nerozlučnú štvoricu, boli sme spolu často a rýchlejšie som sa v Michalovciach udomácnila,“ spomínala na začiatky v Iuvente Julia Kučerová.

Od októbra 2012 do septembra 2014 v zostave žlto-modrých chýbala, keďže bola na materskej dovolenke. V závere mája 2013 sa jej narodil syn Nikolaj. „Nedávno oslávil tri rôčky, robí nám veľkú radosť,“ tešila sa. Zaujímavé je, že s Tatianou Fiľkovou-Trehubovou sú ako dvojičky. V rovnakej sezóne do Iuventy prišli, v rovnakom čase ju opúšťajú. Spája ich to, že obe sa za to obdobie stihli vydať a získať aj slovenské občianstvo.  „Aj sme sa nedávno na túto tému bavili, je to pekné.“

Zdroj: Denník Korzár

 

Zdieľaj

Prečítané: 552x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max