http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/h53j5pu2fsg37ifu.JPG Iuventa Michalovce získala v letnom prestupovom období druhú posilu do svojho kádra. Predstavitelia klubu totiž podpísali zmluvu so 40-násobnou bieloruskou reprezentantkou Katsiarynou Dubautsovou. Dvadsaťšesťročná ľaváčka, ktorá prichádza z tímu bieloruského majstra HK Gomeľ, sa s predstaviteľmi klubu dohodla na jednoročnej zmluve s následnou jednoročnou opciou a trénerovi Františkovi Urbanovi bude k dispozícii už na sústredení v Liptovskom Jáne, na ktoré Michalovčanky odchádzajú už tento víkend.

Vedenie klubu k jej angažovaniu muselo pristúpiť z dvoch dôvodov. Jednak tréner František Urban nemôže počítať so službami tehotnej Tatiany Fiľkovej - Trehubovej a na druhej strane do tréningového procesu sa ani do dnešného dňa napriek rôznym prísľubom nezapojila Mária Olšovská, ktorej sa skončilo hosťovanie vo Veselí nad Moravou. "Vystužiť post pravej spojky bolo pre nás počas leta prioritou. Angažovaním Katsiaryny Dubautsovej reagujeme aj na situáciu okolo Márie Olšovskej," skonštatoval športový riaditeľ Iuventy Jaroslav Čúrny. Novú posilu si na videu, ako aj v tréningovom procese pozrel aj tréner František Urban. "Najskôr som na videu videl zápasy, v ktorých nastúpila. Boli to finálové súboje bieloruského play-off medzi jej Gomeľom a BelaZom Minsk. Na základe toho sme sa Katsiarynu rozhodli pozvať k nám na skúšku. Športový riaditeľ zaobstaral jej rýchly príchod na skúšku a za tie tri tréningy, ktoré u nás absolvovala, ma presvedčila o tom, že môže byť pre nás posilou. Medzitým si rovnako bleskovo stihla v stredu vybaviť aj víza v Minsku a dnes je už tu," uviedol na margo 185-centimetrovej spojky tréner michalovskej Iuventy.  Ten následne dodal. "Som veľmi rád, že sa jej angažmán podarilo rýchlo vybaviť a Katsiaryna s nami pôjde už aj na sústredenie do Liptovského Jána."

Pre 26-ročnú Katsiarynu Dubautsovú je angažmán v Iuvente Michalovce prvým pôsobením mimo východnej Európy. Okrem materského HK Gomeľ v minulosti totiž hrala aj v ruskej Lade Togliatti. "Lákali ma ambície klubu, ktorý je viacnásobným majstrom a zahrá si v kvalifikácii o Ligu majstrov," poznamenala bieloruská reprezentantka, ktorá si síce kvalifikáciu najprestížnejšej ženskej klubovej súťaže mohla zahrať aj doma v Gomeli, no lákalo ju viac zahraničie. Pri tejto 185-centimetrovej spojke je jedna zaujímavosť. Dokáže totiž strieľať oboma rukami! "Narodila som sa ako praváčka. Keď som mala štrnásť rokov, zlomila som si prsty na pravej ruke a tréner mi povedal, aby som to skúsila s ľavou. Bolo mi dlho so sádrou bez tréningu, nuž som to skúšala ľavačkou. Pri tejto streleckej ruke som aj ostala, no dodnes nemám problém hádzať s oboma rukami," uviedla nová posila deväťnásobného slovenského ženského hádzanárskeho majstra.

Zdieľaj

Prečítané: 634x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max