http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/ssw0kkxgistpg5a6.jpg Prvou posilou úradujúceho slovenského majstra Iuventy Michalovce je chorvátska stredná spojka Slavica Schuster. Čochvíľa 27-ročná rozohrávačka podpísala so zemplínskym klubom dvojročnú zmluvu a trénerovi Františkovi Urbanovi bude k dispozícii už od začiatku letnej prípravy. Odchovankyňa Podravky Koprivnica naposledy účinkovala v slovinskom tíme ŽRK Minotest Ajdovščina, ktorému ako ústredná postava dopomohla v lanskej sezóne k historickému bronzu v najvyššej súťaži ako aj finálovej účasti v Slovinskom pohári.

Sympatická Chorvátka, ktorá v piatok 17. júna oslávi 27. narodeniny prezradila, prečo sa rozhodla pre michalovskú Iuventu. „Prestúpila som sem aj kvôli tomu, že ide o novú skúsenosť v mojom živote. Všimla som si, že klub má pravidelne smelé ambície, čo ma veľmi zaujalo, keďže aj ja mám veľmi veľké ciele. Zároveň som vždy chcela zahrať si v Lige majstrov a teraz sa môj sen stane skutočnosťou,“ prezradila Slavica Schuster, ktorá po oslovení Iuventou zbierala o michalovskom klube informácie.

Slavica Schuster je prvou posilou michalovskej Iuventy

Dokonca aj od bývalej chorvátskej špílmacherky Tanji Kiridžičovej. „O klube som predtým veľa počula a taktiež som na internete videla niekoľko aktuálnych zápasov. Čo sa týka mojich cieľov, rada by som klubu pomohla k triumfom vo všetkých súťažiach, ako sa mu to podarilo v ostatných troch sezónach. A taktiež by ma veľmi potešilo, keby sme uspeli v kvalifikácii Ligy majstrov. Verím, že budem dôležitou súčasťou družstva,“ doplnila šikovná spojka.

Tréner František Urban v kádri ešte znovu privíta Mariannu Rebičovú, ktorá lanskú sezónu vynechala kvôli zraneniu. A takisto Máriu Olšovskú vracajúcu sa z hosťovania vo Veselí nad Moravou. „Ešte pracujeme na príchode jednej údernej spojky. Čo sa týka Slavice Schuster, ide o kvalitnú hráčku, s ktorou som veľa komunikoval, ale aj videl množstvo jej zápasov. Nepochybujem o tom, že bude pre nás vhodnou posilou,“ poznamenal kormidelník michalovskej Iuventy.

Zdieľaj

Prečítané: 1047x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max