http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/2eav3mpy8kbd0uyi.JPG Finálová séria play-of o titul majstra Slovenska v hádzanej žien sa začala na prekvapenie veľmi vyrovnanými súbojmi. Úradujúci šampión Iuventa Michalovce pred domácim publikom vyhral iba raz. V sobotu 30:25. V druhom stretnutí ťahal za kratší koniec a prekvapujúco prehral so Šaľou 23:26. Pred štyrmi či piatimi rokmi by tento výsledok až tak nešokoval. V posledných dvoch sezónach, no najmä v tejto, sú však Michalovce suverénom, ktorý v interlige (WHIL) stratil iba tri body, aj to s českými družstvami.

František Urban, tréner Iuventy, neskrýval sklamanie. „Som rozčarovaný z toho, ako sa to u nás skončilo,“ hovorí kormidelník Michaloviec. „Stále som nevstrebal uplynulý víkend. Najmä v druhom zápase sme nepremenili veľa šancí. Lafuenteová napríklad netrafila prázdnu bránku. Holešová pálila do odkrytej ,svätyne‘ z pol ihriska, hoci mohla ísť sama až po šestku. Spálila dva brejky. Mali sme katastrofálnu streľbu zo spojok. Z dvanástich streleckých pokusov sme dali iba gól! Vo fázach, keď sa zápas lámal, sme viackrát trafili iba konštrukciu bránky.“

František Urban si uvedomuje, že odvetné zápasy v Šali budú ťažšie, než si to pred začiatkom finálovej série pripúšťal. „V týždni sa sústredíme na zlepšenie obrany. Musíme popracovať na koncovke a niektoré hráčky sa musia viac takpovediac naštartovať. Treba vyhrať v sobotu, aby sme v nedeľu neboli pod veľkým psychickým tlakom. Šaľa podala v porovnaní s dlhodobou časťou lepšie výkony. Myslím si, že ju naštartovalo svojho času senzačné vypadnutie vo štvrťfinále Slovenského pohára.“ Iuvente bude navyše v sobotu v Šali chýbať kanonierka Tetyana Fiľková-Trehubová, ktorú čakajú materské povinnosti. Mimochodom, oslabí to aj tak už dosť zdecimovanú slovenskú ženskú reprezentáciu pred dvomi kvalifikačnými zápasmi ME 2016. Chronické problémy s platičkami má aj ďalšia spojka Julia Černovová.

O čo bol rozčarovanejší tréner Michaloviec, o to bol spokojnejší rodený Michalovčan Michal Lukačín, ktorý sedí na lavičke šalianskeho Dusla. „Som veľmi spokojný s tým, že sme z horúcej pôdy priniesli jedno víťazstvo. Potešila ma však i predvedená hra našich dievčat. Pretavili svoju obrovskú túžbu vo výborné výkony, ktoré priniesli svoje ovocie.“

Tiež priznal, že vyradenie zo Slovenského pohára prvoligovým Hlohovcom bol tým impulzom, ktorý jeho družstvo postupne odrazil z dna: „Rozpadla sa nám vtedy kostra družstva. Odišli Kertészová i Kodajová. Veselková s Blehovou sa zranili a museli sme družstvo inak poskladať. Samozrejme, potrebovalo to čas, aby sa dievčatá v inom zložení zohrali. Dostali sa do veľkej hernej pohody, na ktorej staviame aj v play-off. Cez víkend nás čaká ťažký boj proti gigantovi. Nemienim robiť prognózy. Najdôležitejší je pre nás najbližší zápas. Za všetkých ale môžem povedať, že v oboch dueloch necháme na ihrisku celé srdce.“ Podľa Lukačína hráčky majú nejaké boľačky, ale v sobotu budú všetky pripravené hrať.

Zdroj: Denník Šport


Zdieľaj

Prečítané: 583x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max