http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/5xmippnrh87k0ydo.JPG Ako prvý z účastníkov spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL začal v pondelok predpoludním s prípravou na novú sezónu slovenský majster a aktuálny držiteľ interligového primátu Iuventa Michalovce. Tréner František Urban privítal okrem svojho nového vedúceho družstva Petra Bereša na úvodnom tréningu pätnásť hráčok. Chýbala dvojica Adriana Medveďová - Veronika Habánková, ktoré reprezentujú Slovensko na svetovej univerziáde v kórejskom Gwang-ču a takisto aj nová posila, ukrajinská reprezentačná pivotka Oľga Perederij. Tej sa zase na cestou do Michaloviec pokazilo auto.

Na prvom tréningu, ktorý kvôli obrovskej horúčave presunul tréner Urban do haly však nechýbali ďalšie dve avizované posily ostrá spojka Julia Černovová prichádzajúca z ruskej Lady Togliatti a španielska reprezentačná brankárka Raquel Alvares Lafuente. Do tréningového procesu sa zapojila aj brankárka Lucia Gubikova, o ktorú sa zaujíma účastník najvyššej maďarskej ligy Mosonmagyrovár. Ten je de facto béčkom jedného z najväčších európskych ženských hádzanárskych velikánov Audi Etö Györ. Okrem nej sa na prvom tréningu objavili aj tri dorastenky - Jana Barátová, Marianna Soročinová a Vladimíra Bajčiová, ktoré tréner Urban zaradil do tréningového procesu takisto. 

Prezident klubu Gabriel Dorič predstavuje nového vedúceho družstva Petra Bereša

Hráčky slovenského majstra, aktuálneho víťaza Slovenského pohára či držiteľa primátu WHIL pobudnú v domácich podmienkach ešte dva týždne, v nedeľu 19. júla odchádzajú na kondično-herné sústredenie do Liptovského Jána. Počas prípravy majú v pláne tri turnajové previerky. 

Tréner František Urban privítal na prvom tréningu pätnásť hráčok

Od piatka 7. do nedele 9. augusta sa uskutoční v ich domovskej Chemkostav aréne už 22. ročník Memoriálu Tomáša Jakubču. Pri účastníkoch nastala jedna zmena, keď ruskú Astrachanočku Astrachaň nahradí maďarský DVSC Debrecen. Ten vytvorí spoločne s domácimi hádzanárkami, vicemajstrom Rumunska HCM Baia Mare a účastníkom skupinovej fázy Ligy majstrov, chorvátskym majstrom Podravka Vegeta Koprivnica kvarteto účastníkov tradičného memoriálu. Okrem domáceho turnaja majú Michalovčanky v pláne ešte aj účasť na turnaji v rumunskom Baia Mare a práve chorvátskej Koprivnici, kde štartovali aj minulý rok.

Hráčky Iuventy začali trénignový proces tradične - futbalom

Začali prípravu:

Lucia Gubiková, Raquel Alvares Lafuente (naposledy pôsobila v Handball Nantes) - Tatiana Trehubová, Julia Kucher, Mária Holešová, Sofia Nagyová, Jana Dziurová, Vladimíra Kišíková, Jevgenija Levčenko, Marianna Rebičová, Julia Černovová (prišla z Lady Togliatti), Patrícia Wollingerová, Jana Barátová, Vladimíra Bajčiová, Marianna Soročinová (všetky tri z dorastu).  

Zdieľaj

Prečítané: 923x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max