http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/6zzpr34a2mj3pasv.jpg Hádzanárky Bemaca Prešov povedie v nasledujúcom ročníku spoločnej slovensko českej súťaže žien (WHIL) Dušan Daniš. Skúsený odborník vystrieda na trénerskom poste Pavla Hižnaya, ktorý v priebehu uplynulej sezóny prevzal taktovku od Romana Lamača a so svojimi zverenkami skončil pri premiére v interlige na 11. mieste a v národnom play-off im patrila 4. priečka. Šesťdesiatosemročný Daniš sa po pôsobení v poľskom prvoligovom klube MKS Olimpia-Beskid Nowy Sacz, kde predčasne skončil v marci 2015, opäť posadí na prešovskú lavičku, na ktorej zažil aj najslávnejšiu éru ženskej hádzanej v centre Šariša.

Rodák z Banskej Bystrice s domicilom v Prešove bol v minulosti kormidelníkom reprezentácie SR a úspechy okrem ZVL Prešov dosiahol aj v Slovane Duslo Šaľa, Interi Bratislava a Iuvente Michalovce.

Prešovských funkcionárov momentálne trápi otázka generálneho sponzora. Hlavný podporovateľ klubu totiž zvažuje svoje ďalšie pôsobenie v športe. "Nevieme, ako to všetko dopadne po rozhodnutiach, ktoré sa udiali v prešovskom mestskom zastupiteľstve. V našom klube sa však na novú sezónu chystáme tak, ako keby sa nič nedialo. Po konzultáciách s Dušanom Danišom rátame aj s doplnením kádra o tri - štyri hráčky. Je však otázne, ako sa k tomu postaví náš generálny sponzor Bemaco. Pán Ladislav Kovalský nás sponzoruje od roku 2012. Čo povedal, to vždy platilo. Všetky záväzky boli plnené do bodky a presne načas. Aj vďaka nemu sme mohli ísť do WHIL. Samozrejme, v takejto bezproblémovej spolupráci by sme radi pokračovali naďalej. To však nezávisí iba od nás. Pán Kovalský mi v rozhovore tvrdil, že po predošlých udalostiach je rozhodnutý z podpory športu ako takého vycúvať. Mám sa s ním ešte stretnúť a nádejam sa, že svoj postoj v tomto smere ešte prehodnotí. Bez ohľadu na to je však isté, že prihlášku do WHIL na sezónu 2015/2016 sme už oficiálne podali a uhradili štartovný poplatok. V polovici júna pôjdeme na poradu interligových klubov do Brna, čím dávame jasne najavo, že v súťaži hodláme pokračovať. Pokiaľ by Bemaco predsa len odstúpilo, budeme to mať naozaj veľmi, veľmi ťažké. Zrejme nebudeme môcť pritiahnuť posily, s ktorými vlastne už teraz rátame. Dopady by mohli byť omnoho väčšie. Dvadsiateho júla by sme mali začať prípravu na novú sezónu. Všetko robíme tak, aby sme súťaž aj začali. Žiaľ, ako vravím, nemáme to zatiaľ len vo vlastných rukách," vysvetlil na stránkach Korzára prezident hádzanárskeho klubu Bemaco Prešov Peter Šutran, ktorý sa obzrel aj za premiérovou sezónou družstva žien medzi slovensko-českou elitou: "Priznávam, že kroku, ktorý sme spravili naozaj takpovediac z večera do rána, sme sa trochu obávali. Dnes už s hrdosťou môžeme tvrdiť, že v prestížnej spoločnosti sme sa nestratili. A to väčšiu polovicu nášho kádra tvorili hráčky ešte v dorasteneckom veku. Kam sme zavítali, najmä teda na českom území, všade nám vraveli, že Bemaco je zo všetkých doterajších nováčikov súťaže jednoznačne najväčším prínosom."

SITA

Zdieľaj

Prečítané: 693x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max