http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/4pgzkxdozzppx0mf.jpg V poradí ôsmy titul majsteriek Slovenska v podaní hádzanárok Iuventy Michalovce má ešte len dva dni a funkcionári úspešného klubu už dávajú dokopy káder na nadchádzajúcu sezónu. Prvou posilou Zemplínčaniek je 21-ročná ukrajinská reprezentačná pivotka Oľga Perederijová z ruského Rostova na Done, ktorá sa Michalovciam upísala na dva roky. Naopak, okrem Horňákovej je na odchode aj mladá ruská brankárka Anastasia Zykovová, ktorej sa skončilo hosťovanie a vracia do Lady Togliatti. Krídelníčku Teréziu Szöllösiovú čakajú materské povinnosti, spojkám Martine Bačíkovej, Slovinke Laure Geričovej a pivotke Michaele Geci sa končia zmluvy.

"Pre nás bola logickou voľbou pri hľadaní náhrady za Dominiku Horňákovú, ktorá mieri do francúzskeho Dijonu. Horňáková nám avizovala svoj úmysel odísť už niekedy v januári. Bolo to v dostatočnom predstihu, preto sme mohli adekvátne reagovať. Perederijová je kvalitná pivotka, ktorá získala v tejto sezóne s Rostovom ruský titul, zahrala si vo finále Pohára EHF a v decembri štartovala v reprezentačnom drese na ME v Maďarsku a Chorvátsku," informoval športový riaditeľ Iuventy Jaroslav Čúrny.

K obhajobe troch tohtosezónnych triumfov (WHIL, Slovenský pohár, ligový titul) priviedol Michalovčanky František Urban, ktorý má naďalej dôveru vedenia. "Na minulotýždňovom zasadnutí správnej rady sme sa zaoberali aj trénerskou otázkou a Urban s asistentkou Katarínou Dlugošovou boli potvrdení vo funkcii aj na ďalšie obdobie," poznamenal Čúrny, ktorý zároveň prezradil, že Iuventa nebude štartovať v Lige majstrov 2015/2015: "Zvolili sme si opäť Pohár EHF. Slovensko ani nemá právo účasti v Lige majstrov, keďže v renkingu je prvé pod čiarou. Teoreticky by to aj išlo, ale treba si uvedomiť, že šanca prejsť cez kvalifikáciu pri účasti tímov ako napríklad Győr je minimálna."

SITA

Zdieľaj

Prečítané: 1156x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max