http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/kkti6bat2wzz2ups.JPG Hádzanárska reprezentantka Martina Školková opäť nebude v Cercle Dijon Bourgogne jedinou Slovenkou. V minulosti si obliekala dres francúzskeho klubu spoločne s brankárkou Žanetou Tóthovou a spojkou Veronikou Vorreiterovou, od sezóny 2015/2016 bude jej novou spoluhráčkou Dominika Horňáková. Dvadsaťštyriročná pivotka Iuventy Michalovce podpísala s Dijonom ročnú zmluvu. Podľa oficiálnej klubovej stránky mala Horňáková za sebou skúšky v Nemecku, ale prítomnosť Školkovej bol pre ňu rozhodujúci faktor, aby sa rozhodla pre Dijon.

"Teším sa na pôsobenie v klube. CDB má mladé a perspektívne družstvo, v ktorom môžem pokračovať vo svojom hernom napredovaní. Verím, že prinesiem do tímu aj určité skúsenosti. Dievčatám teraz držím palce v zápasoch o záchranu v najvyššej súťaži," cituje cdb21.com michalovskú rodáčku, pre ktorú to bude prvý zahraničný angažmán. "Je to rýchla a šikovná hráčka s potrebnými hráčskymi kvalitami. Pivotka s jej skúsenosťami nám v tejto sezóne chýbala," poznamenal na adresu novej akvizície kouč CDB Christophe Marechal, ktorého zverenky budú v zostávajúcom priebehu aktuálneho ročníka bojovať o udržanie sa medzi francúzskou elitou. Na rozdiel od Horňákovej, ktorá sa v drese úradujúceho slovenského šampióna usiluje v národnom play-off o obhajobu majstrovského titulu.

Z príchodu krajanky sa teší aj univerzálna spojka Martina Školková. "Som rada, že Dominika bude pôsobiť v Dijone. Je to talentované dievča a veľká bojovníčka. Často sa stretávame v reprezentácii, dokáže strieľať oboma rukami. Bude pre nás posilou na poste pivotky, na čom môžeme stavať do budúcnosti," poznamenala Školková, ktorá si s Horňákovou zahrala vlani v decembri aj na ME v Chorvátsku a Maďarsku.

SITA





Zdieľaj

Prečítané: 772x




TOPlist



©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max