http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/jmmkodos540jimyz.jpg Slovenská mládežnícka reprezentantka Paulína Žákovská v závere uplynulej sezóny získala prvé skúsenosti so ženskou hádzanou v spoločnej slovensko-českej súťaži (WHIL). V drese ŠKP Piccard Senec patrila v zápasoch, v ktorých na sklonku základnej časti i v play-off nastúpila, k najlepším strelkyniam. Hoci by sa jej góly zišli aj jej materskému klubu, ďalšie už bude strieľať vo Francúzsku.

Do krajiny galského kohúta ju zaviala náhoda. "V júni sme boli so Sencom na turnaji vo Francúzsku a po ňom ma oslovil tréner jedného z klubov, či by som mala záujem hrávať za nich. Ja som so súhlasom neváhala, keďže mi to padlo veľmi vhod, lebo som akurát bola po maturite na osemročnom gymnáziu. Na konci mesiaca ma pozvali na tri dni a následne sme sa dohodli. Prestup sa vybavil celkom rýchlo. Keďže som v tom čase ešte nemala osemnásť rokov a do Francúzska som išla sama, potrebovala som aj súhlas od rodičov," prezradila pre agentúru SITA už hráčka klubu Sambre Avesnois Handball.

Je to účastník tretej najvyššej súťaže (N1), ktorý svoje domáce zápasy hráva v mestečku Aulonye-Aymeries. "Hrávam iba za družstvo žien. Spoluhráčky sú výborné. V tíme máme dve Poľky, Maďarku, Rumunku i Češku. V zápasoch dostávam veľa priestoru, aj keď patrím k najmladším. Zahrám si dosť, čo mi vyhovuje. Nastupujem na všetkých pozíciách spojkového radu, ale prioritne na ľavej alebo strednej. Ambície klubu sú postupové. Dokopy prišlo päť nových hráčok, zohrávame sa postupne, takže všetci veríme, že sa nám podarí prebojovať do vyššej súťaže, aj keď viacero klubov má rovnaký cieľ," prezradila Žákovská.

SITA

Zdieľaj

Prečítané: 745x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max