http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/2ww5en6mpi73rmon.JPG Hádzanárky Bemaca Prešov, ktoré sú nováčikom slovensko - českej súťaže (WHIL), začnú prípravu až 4. augusta. Ich tréner Roman Lamač spolu s funkcionármi skladajú družstvo, ktoré sa v porovnaní s minulou sezónou výrazne zmení.

„Okrem našich dorasteniek máme zatiaľ istých desať hráčok,“ vraví prezident klubu Peter Šutran. „Sú medzi nimi aj skúsená brankárka Katarína Dlugošová, hrajúca asistentka trénera Marianna Nemčíková, ktorá má bohaté interligové skúsenosti, Barbora Fuleková, Lenka Lazorová, Petra Ujhelyiová, Barbora Falisová či Katarína Feňovčíková. K dispozícii máme aj pivotky Máriu Babukovú a Zuzanu Jakubčovú, z krídelníčiek zatiaľ Andreu Daňkovú. V hre sú ešte ďalšie štyri hráčky, ktorých mená ale zatiaľ nebudem konkretizovať. Družstvo však doplníme podľa potreby aj vlastnými odchovankyňami.“

Prešovčanky sa budú pripravovať v domácich podmienkach. „Zatiaľ máme istý len zápas s Močenkom, ale rátame, že si zahráme aj s poľskými i maďarskými družstvami a plánujeme aj turnaj.“ Domovským stánkom prešovských hádzanárok bude bývalá hala mužov Tatrana na Baštovej ulici, ktorej kapacita je 1453 divákov. Krst vo WHIL zažijú vo Veselí.

Zdroj: Denník Šport

Zdieľaj

Prečítané: 1167x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max