http://www.iuventa-zhk.chemkostavarena.sk/files2/qdjs2bxkrp2zj8yx.JPG Trénerom hádzanárok Iuventy Michalovce bude od ročníka 2014/2015 Borys Petrovsky, ktorý nahradí vo funkcii Jána Packu. Tomu sa po úspešnej sezóne s triumfom v Slovenskom pohári, osemfinálovou účasťou v Pohári EHF, celkovým víťazstvom v spoločnej slovensko-českej súťaži žien (WHIL) i obhajobou majstrovského titulu skončila platnosť zmluvy a neprišlo k jej predĺženiu. Onedlho štyridsaťdvaročný Petrovsky, ktorý v sezóne 2013/2014 obhájil s Karpaty Užhorod titul ukrajinského šampióna, sa nevracia do neznámeho prostredia. Na Zemplíne už pôsobil, najskôr ako šéftréner mládeže Iuventy, kormidelníkom družstva žien sa stal v novembri 2009, keď nahradil Romana Lamača. Anabáza ukrajinského kouča trvala len tri mesiace, keďže už vo februári 2010 ho nahradil Dušan Daniš.

"V hre na obsadenie uvoľneného postu bolo viacero kandidátov nielen zo zahraničia. Voľba padla na Petrovského, s ktorým sme sa dohodli na trojročnom kontrakte. V ostatnom čase odvádzal vynikajúcu robotu, či už so ženami Karpaty Užhorod, s ktorými získal tri tituly, alebo s ukrajinskými juniorkami. Ako asistent je súčasťou realizačného tímu ženskej reprezentácie Ukrajiny, ktorá teraz postúpila na ME 2014. Užhorod je len 40 km od Michaloviec, čiže bude u nás akoby domáci. Tunajšie prostredie i hráčky pozná, niektoré dokonca aj trénoval. Tvrdo na sebe pracoval, dokázal svoje kvality a pre nás bol najvhodnejší kandidát," uviedol pre agentúru SITA k trénerskej voľbe športový riaditeľ Iuventy Jaroslav Čúrny.

Z kádra úradujúceho majstra SR odchádza po ročnom pôsobení chorvátska spojka Tanja Kiridžičová i pivotka Michaela Kovaličková. Z hosťovaní sa vracajú brankárka Alexandra Krebsová (Šaľa) a stredná spojka Martina Bačíková (Veselí). Na ďalšie dva roky si Iuventa zmluvne zaviazala reprezentačnú krídelníčku Teréziu Szöllössiovú a univerzálku Patríciu Wollingerovú, dlhodobé kontrakty uzavreli mladé talentované hráčky Veronika Habánková a Sofia Nagyová. Oporu Luciu Tobiašovú čaká onedlho životný "prestup" - do stavu manželského. Vedenie michalovského klubu by pri dlhodobom zranení Marianny Rebičovej, ktorú čaká 30. júna operácia kolena, chcelo ešte posilniť post ľavej spojky.

SITA

Zdieľaj

Prečítané: 886x
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max