Utorkový prípravný zápas Iuventa Michalovce - MKS Olimpia Beskid Nowy Sacz je kvôli maródke v poľskom tíme zrušený...

Európa
  Brašov 34 18 3. kolo Pohár EHF
nedeľa 23.11.2014, 17.00
www.onlajny.com
  IUVENTA 27 12
SLOVENSKÝ POHÁR
  IUVENTA 32 17 Finále
nedeľa 26.04.2015, 10.30 h
www.onlajny.com
  Šaľa 27 16
WHIL
  IUVENTA 1. kolo WHIL
sobota 05.09.2015, 17.30

  Olomouc
Juniorky
  IUVENTA 33 21 1. liga - 22. kolo
streda 20.5.2015, 14.00 h
  Trenčín 30 12
Staršie dorky
  IUVENTA 46 24 1. liga - 20. kolo
piatok 8.5.2015, 17.00 h

  ŠKP BA 27 11
Mladšie dorky
  IUVENTA 25 9 1. liga - 22. kolo
streda 20.5.2015, 16.00 h

  Trenčín 29 14

Utorková generálka pre maródku v Nowom Saczi zrušená 31.08.2015

Utorková generálka na úvodné ligové kolo spoločnej česko-slovenskej WHIL, v ktorej mali hádzanárky Iuventy Michalovce privítať účastníka najvyššej poľskej Ekstraklasy družstvo MKS Olimpia Beskid Nowy Sacz, sa napokon neuskutoční. Predstavitelia poľského klubu totiž kvôli rozsiahlej maródke vo svojom tíme prípravný zápas napokon odvolali. Hráčky aktuálneho slovenského majstra teda budú v hre až v sobotu 5. septembra 2015, kedy o 17.30 hod. privítajú vo svojej domovskej Chemkostav aréne v prvom kole WHIL družstvo DHK Zora Olomouc.

Dorastenky na turnaji CTM na druhom a treťom mieste 31.08.2015

Počas minulého víkendu sa zúčastnili mladšie a staršie dorastenky michalovskej Iuventy na turnaji Centier talentovanej mládeže, ktorý sa uskutočnil v Nitre. Okrem domáceho UDHK ŠG a Iuventy sa na turnaji predstavili aj družstvá MHK Bytča, ŠKP Bratislava a HK Slávia Partizánske, teda takmer kompletná slovenská špička v týchto kategóriách. Hralo sa systémom každý s každým 2x20 minút. V turnaji starších dorasteniek sa najviac darilo tímu MHK Bytča, ktorý triumfoval pred ŠKP Bratislava a michalovskou Iuventou. Pri mladších dorastenkách zaznamenali triumf domáce hráčky pred Iuventou a tímom ŠKP Bratislava.

V Olomouci triumf šalianského Dusla 31.08.2015

Hádzanárky HK Slovan Duslo Šaľa sa stali víťazkami 57. ročníka medzinárodného turnaja "O pohár míru" v českom Olomouci. Zverenky trénera Michala Lukačina nenašli na turnaji v troch zápasoch premožiteľa a zaslúžene sa tak tešia z tretieho turnajového triumfu počas tohto leta. Na druhom mieste skončil domáci DHK Zora, ktorý bude v sobotu prvým súperom Iuventy Michalovce v nastávajúcej ligovej sezóne. Tretiu priečku obsadil litovský ACME Žalgiris Kaunas a posledná štvrtá priečka patrí rakúskemu McDonald´s Wiener Neustadt

Iuventa po výbornom výkone tesne prehrala v Debrecene 28.08.2015

Vo výbornom svetle sa ukázali vo svojom predposlednom prípravnom stretnutí pred nastávajúcou sezónou hádzanárky Iuventy Michalovce. Tie prehrávali v súboji na pôde popredného maďarského celku DVSC Debrecen iba raz a to vtedy, keď Maria Garbuz strelila v 59. minúte gól na konečných 23:22... Dievčatá si však za svoj výkon zaslúžia pochvalu. Zverenky trénera Františka Urbana sa najbližšie predstavia na domácej pôde, keď v utorok 1. septembra privítajú o 17.00 hod. účastníka poľskej najvyššej súťaže MKS Olimpia Beskid Nowy Sacz. Tento súboj bude pre nich generálkou na úvodné kolo WHIL, v ktorom v sobotu 5. septembra o 17.30 hod. nastúpia vo svojej Chemkostav aréne proti DHK Zora Olomouc.

Vasičová zostáva v Partizánskom, posilou Španihelová 28.08.2015

Káder hádzanárok úradujúceho slovenského vicemajstra HK Slávia Partizánske dostal už definitívnu podobu. Pred nadchádzajúcou sezónou doň pribudli slovinská spojka Laura Geričová, skúsená pivotka Petra Štetáková a po tehotenstve sa vrátila Hana Janšáková. Podľa aktuálnej informácie napokon zostane v družstve trénera Petra Olšavského aj srbská legionárka, spojka Silvana Vasičová (po vydaji už Savičová), ktorej zotrvanie bolo nejaký čas otázne.

Alžbeta Tóthová s hádzanou zrejme končí 28.08.2015

Dlhoročná slovenská reprezentantka Alžbeta Tóthová si v nadchádzajúcej sezóne nezahrá. Päťnásobná víťazka ankety o najlepšiu hádzanárku Slovenska (2003, 2004, 2005, 2010, 2011) hrala v minulom ligovom ročníku za HC Zlín, s ktorým podľa vyjadrenia klubu podppísala zmluvu na ďalší rok. Medzitým sa však Tóthová objavila v rakúskom Hype Niederösterreich, kde mala v novom ročníku pôsobiť. Absolvovala tam niekoľko tréningov, no momentálne je doma v Zlatnej na Ostrove. Dôvodom je skutočnosť, že Európska hádzanárska federácia (EHF) jej transfer zastavila.

Iuventa vo štvrťfinále SP opäť proti Prešovu 27.08.2015

V Slovenskom pohári žien bude účinkovať v sezóne 2014/2015 jedenásť družstiev, čo je o dve viac ako pred rokom. V prvom kole, v ktorom určili zloženie dvojíc na zasadnutí ŠTK SZH na základe umiestnenia v majstrovských súťažiach v súťažnom ročníku 2014/2015 a s prihliadnutím na vzdialenosti, si 4. novembra zmerajú sily Šurany - Bánovce nad Bebravou, Stupava - Hlohovec, Sereď - Zlatná a úspešnejšie tímy z týchto dvojíc postúpia do štvrťfinále. V ňom má istotu účasti pätica účastníkov WHIL - Partizánske, Šaľa, ŠKP Bratislava, Iuventa Michalovce a Prešov. V súťaži sú iba dve družstvá z východného Slovenska (Michalovce a Prešov), takže z nich bola vytvorená štvrťfinálová dvojica, ktorá si tentoraz zmeria sily na Zemplíne na palubovke obhajcu celkového triumfu.

Šaľa bez ďalšej Bízikovej, Boglárka ide do Kisvardy 27.08.2015

V zostave hádzanárok HK Slovan Duslo Šaľa figurovali v uplynulej sezóne dve hráčky s priezviskom Bíziková - sestry Réka a Boglárka. V nadchádzajúcej si dres "chemičiek" neoblečie ani jedna zo súrodeneckého dua. Odchod mladšej z nich, reprezentačnej krídelníčky Réky Bízikovej, do maďarského prvoligového klubu Mosonmagyaróvári KC SE je známy už dávnejšie. Najnovšie však v šalianskom kádri pripravujúcom sa na nový ročník spoločnej slovensko-českej súťaže žien (WHIL) chýba už aj staršia Boglárka Bíziková.

Olšovská a Sedláčková vo Veselí, trénerom Pernický 26.08.2015

Z tímu účastníka spoločnej slovensko-českej súťaže v hádzanej žien (WHIL) SHK Veselí nad Moravou odišli po uplynulej sezóne aj dve Slovenky. Spojka Tatiana Gajdošíková sa vrátila do Bytče, skúsená pivotka Petra Štetáková zamierila do HK Slávia Partizánske. Do kádra nového trénera Radima Pernického, ktorý nahradil vo funkcii legendárneho Jiřího Zerzáňa, však počas leta pribudli ďalšie dve slovenské hráčky z Iuventy Michalovce.

Staršie dorastenky na turnaji v Nowom Saczi štvrté 26.08.2015

Staršie dorastenky michalovskej Iuventy sa minulý víkend zúčastnili ženského turnaja v poľskom Nowom Saczi, kde ich súpermi boli družstvo najvyššej poľskej ligy, dvaja účastníci ukrajinskej ligy a tím z najvyššej rakúskej súťaže. Michalovské staršie dorastenky nakoniec obsadili s jedným bodom štvrtú priečku. Víťazom turnaja, ktorý niesol názov O Pohár Karpát, sa stali ukrajinské Karpaty Užhorod, pred ďalším ukrajinským celkom Galičankou Ľvov. Na treťom mieste skončil domáci MKS Olimpia Beskid Nowy Sacz a poslednú priečku obsadil účastník rakúskej ligy Admira Landhaus Viedeň.

Po Trenčíne boli aj v Šali Prešovčanky štvrté 26.08.2015

Hádzanársky klub Bemaco Prešov sa chystá na svoju druhú sezónu v spoločnej slovensko–českej súťaži hádzanárok (WHIL). Počas víkendu štartovali na turnaji v Šali. Medzinárodný punc turnaju, ktorý organizoval Slovan Duslo Šaľa, dali české družstvá DHK Zora Olomouc a HC Veselí nad Moravou. Bemaco Prešov skončilo na štvrtom mieste. Prvenstvo obhájili domáce hádzanárky pred Olomoucom a Veselím nad Moravou.

V Olomouci Slovenka Kapsová 25.08.2015

Už mesiac letnej prípravy na nadchádzajúcu sezónu spoločnej slovensko-českej súťaže žien majú za sebou hádzanárky DHK Zora Olomouc. V ich kádri sa rozrástla slovenská légia už na štyri hráčky. Najnovším prírastkom je Valentína Kapsová z HK Slávia Partizánske. Ide o 19-ročnú spojku, ktorá je juniorskou reprezentantkou SR. V uplynulom ročníku si v drese finalistu národného play-off pripísala 19 stretnutí a 17 gólov. Informuje o tom oficiálna stránka olomouckého klubu.

V Ostrave triumf poľského Ruch Chorzow 24.08.2015

V českej Ostrave sa aj za účasti dvoch účastníkov štrnásteho ročníka česko-slovenskej súťaže WHIL (domáceho DHC Sokol Poruba a HK Slávia Partizánske) uskutočnil piaty ročník turnaja O pohár starostu mestského obvodu Poruba. Na turnaji sa najviac darilo poľskému Ruch Chorzow, ktorý zvíťazil v dvoch z troch zápasov a stal sa tak víťazom. Na druhom mieste skončil domáci DHC Sokol (o prvom a druhom mieste rozhodoval vzájomný zápas), tretiu priečku obsadilo Partizánske, ktoré malo takisto lepší vzájomný zápas ako štvrtý Wiener Neustadt.

V Šali úspešná obhajoba domáceho Dusla 24.08.2015

Jubilejný 20. ročník medzinárodného turnaja žien s názvom "O pohár generálneho riaditeľa Dusla" sa počas víkendu skončil očakávaným triumfom družstva domácich hádzanárok. Zverenky trénera Michala Lukačína nenašli počas dvoch hracích dní v šalianskej Mestskej športovej hale premožiteľa, keď v konfrontácii s účastníkmi spoločnej slovensko-českej súťaže si postupne poradili s tímami HC Veselí nad Moravou 35:28, Bemaco Prešov 36:23 a v súboji o prvenstvo s DHK Zora Olomouc 38:25. Šalianky sa stali víťazkami tohto podujatia štvrtýkrát za sebou. Získali aj dve individuálne ocenenia - najlepšou strelkyňou bola s 28 gólmi Eva Veselková a za najlepšiu hráčku vyhlásili Martinu Blehovú. Dunajskostredčanka obliekajúca si olomoucký dres Eleonóra Derzsiová si odniesla cenu pre najlepšiu brankárku turnaja.

Cenná chorvátska previerka Iuventy 24.08.2015

Hádzanárky michalovskej Iuventy majú za sebou tretiu turnajovú previerku, tentoraz ju absolvovali v chorvátskej Koprivnici, kde na 10. ročníku Memoriálu Josipa Samaržiju Bepa obsadili štvrté miesto. V konkurencii troch účastníkov Ligy majstrov však sledovali hlavne vlastné ciele, nuž a tie sa podľa trénera Františka Urbana podarilo naplniť. Iuventa absolvovala najnáročnejšiu hernú previerku prípravy a hoci skončila posledná, hlavne pre mladé hráčky to bola veľmi cenná skúsenosť.

Dánky po tretíkrát na kadetskom európskom tróne 23.08.2015

Najväčšia radosť na majstrovstvách Európy hádzanárok do 17 rokov v macedónskom Skopje (13. - 23. 8. 2015) zavládla v družstve Dánska, ktoré sa v nedeľu podvečer tešilo zo zisku titulu. Dánky, ktoré boli v základnej skupine aj súperkami Sloveniek, si vo finálovom dueli poradili s Ruskami tesne 25:24 (14:10) a tretíkrát v histórii kontinentálnych šampionátov tejto vekovej kategórie získali zlato. Reprezentantky Maďarska, s ktorými sa slovenské súperky tiež stretli v základnej fáze turnaja, skončili tretie po výhre nad Rumunkami 34:31 (17:19). Švédky obhajujúce prvenstvo spred dvoch rokov z Poľska tentoraz uzatvárali v konečnom poradí prvú polovicu 16-členného poľa. Kadetky SR obsadili 14. priečku.

Slovenky obrat pustili z rúk a skončili štrnáste 23.08.2015

Slovenské hádzanárky sa nerozlúčili s účinkovaním na majstrovstvách Európy hráčok do 17 rokov v macedónskom Skopje (13. - 23. 8. 2015) víťazne. V sobotňajšom stretnutí o konečné 13. miesto podľahli portugalským rovesníčkam 24:27 (8:13) a na šampionáte skončili štrnáste. Súperky z Portugalska sa mladým Slovenkám revanšovali za utorkovú prehru (24:27) navlas rovnakým výsledkom. Zverenky trénerky Marianny Nemčíkovej dosiahli na ME 2015 bilanciu dve výhry - päť prehier.

Iuventa po gólovej prestrelke remizovala s Krimom 22.08.2015

Hádzanárky michalovskej Iuventy remizovali vo svojom záverečnom vystúpení na 10. ročníku Memoriálu Josipa Samardžiju Bepa v chorvátskej Koprivnici s majstrom Slovinska a účastníkom skupinovej fázy Ligy majstrov RK Krim Mercator Ľubľana 37:37 (18:21). Napriek tomuto cennému úlovku však na turnaji obsadili štvrté miesto, keďže práve Krim mal v konečnom súčte lepšie skóre zo všetkých zápasov na turnaji.

Iuventa v Koprivnici nestačila ani na Ferencváros 22.08.2015

Hádzanárky michalovskej Iuventy neuspeli ani vo svojom druhom vystúpení na 10. ročníku Memoriálu Josipa Samardžiju Bepa v chorvátskej Koprivnici, keď v sobotu dopoludnia podľahli maďarskému majstrovi FTC Rail Cargo Hungária Budapešť vysoko 22:39, keď do prestávky prehrávali 12:19. Zverenky trénera Františka Urbana zakončia účinkovanie na spomínanom turnaji sobotňajším podvečerným duelom proti ďalšiemu účastníkovi hlavnej fázy Ligy majstrov, slovinskému RK Krim Ľubľana. Tento duel sa začína o 17.30 hod., po ňom bude nasledovať záverečný súboj turnaja medzi domácou RK Vegeta-Podravka Koprivnica a FTC Budapešť.

Slovenské kadetky v Skopje o trináste miesto 22.08.2015

Slovenské hádzanárky môžu na majstrovstvách Európy hráčok do 17 rokov v macedónskom Skopje (13. - 23. 8. 2015) skončiť na 13. mieste. K dosiahnutiu tohto umiestnenia sa priblížili v piatok, keď v stretnutí o 13. - 16. priečku vyhrali nad domácimi Macedónčankami presvedčivo 26:17 (12:6). Pre mladé Slovenky to bol druhý víťazný duel na šampionáte. Tretí budú môcť pridať v sobotňajšom záverečnom vystúpení, v ktorom sa od 15.30 h stretnú s Portugalčankami. S nimi majú pomerne čerstvú pozitívnu skúsenosť, v utorok ich zdolali 27:24.
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max