Program MTJ 2015: Piatok 7. august: IUVENTA - Baia Mare (18.30 hod.). Sobota 8. august: Debrecen - Koprivnica (10.00 hod.), IUVENTA - Koprivnica (16.30 hod.), Baia Mare - Debrecen (18.30 hod.). Nedeľa 9. august: IUVENTA - Debrecen (10.00 hod.), Baia Mare - Koprivnica (12.00 hod.)...

Európa
  Brašov 34 18 3. kolo Pohár EHF
nedeľa 23.11.2014, 17.00
www.onlajny.com
  IUVENTA 27 12
SLOVENSKÝ POHÁR
  IUVENTA 32 17 Finále
nedeľa 26.6.2015, 10.30 h
www.onlajny.com
  Šaľa 27 16
WHIL
  Partizánske 23 13 Finále play-off
sobota 23.5.2015, 18.00
onlajn z Partizánskeho

  IUVENTA 27 12
Juniorky
  IUVENTA 33 21 1. liga - 22. kolo
streda 20.5.2015, 14.00 h
  Trenčín 30 12
Staršie dorky
  IUVENTA 46 24 1. liga - 20. kolo
piatok 8.5.2015, 17.00 h

  ŠKP BA 27 11
Mladšie dorky
  IUVENTA 25 9 1. liga - 22. kolo
streda 20.5.2015, 16.00 h

  Trenčín 29 14

Memoriál Tomáša Jakubča - program turnaja 29.07.2015

Záver budúceho týždňa bude patriť v Chemkostav aréne špičkovej ženskej hádzanej. Na programe totiž bude už 22. ročník tradičného Memoriálu Tomáša Jakubča, na ktorom sa okrem domácej Iuventy zúčastní aj chorvátsky majster a účastník skupinovej fázy Ligy majstrov RK Podravka Koprivnica, obhajca prvenstva a rumunský vicemajster HCM Baia Mare, no a štvrtým do partie je popredný maďarský celok DVCS Debrecen, ktorý sa podobne ako Baia Mare v Michalovciach predstavil aj minulý rok. Turnaj začína v piatok 7. augusta o 18.30 hod. zápasom Iuventa - Baia Mare, pokračuje v sobotu ďalšími troma stretnutiami a vyvrcholí v nedeľu duelmi Iuventa - Debrecen (10.00 hod.) a Baia Mare - Koprivnica (12.00 hod.).

Lafuente by konfrontácia s Bera Bera potešila 28.07.2015

Hádzanárky Iuventy Michalovce sú teraz síce ešte iba na sústredení pred nastávajúcou sezónou, no myslia už samozrejme aj na zápasy v nej. Aj preto s odhodlaním sledovali žreb druhého a tretieho kola Pohára EHF, ktorý k ním bol napokon priaznivý. V druhom kole narazia na luxemburského vicemajstra HC Standart, no a v prípadnom treťom by ich súperom bol španielsky šampión Balonmano Bera Bera. Čo na možnú konfrontáciu s majstrom z krajiny vicemajsteriek Európy hovorí reprezentantka španielskeho národného tímu Raquel Alvarez Lafuente? Práve táto rodáčka z Gijónu má s tímom Bera Bera najväčšie skúsenosti a najlepšie ho aj pozná.

Iuventa už má prvé informácie o pohárových súperoch 28.07.2015

Hádzanárky Iuventy Michalovce minulý utorok spoznali súpera v druhom kole Pohára EHF, ako aj tím, ktorý by im stál v ceste v treťom kole a teda aj v postupe do novoročných bojov tretieho najsilnejšieho európskeho pohára žien. Žreb im bol v druhom kole viac ako milostivý. Zverenky trénera Františka Urbana sa totiž vyhli nepríjemným súperom a nastúpia proti luxemburskému vicemajstrovi HC Standart Luxemburg. V treťom kole im už žreb prisúdil nasadeného súpera, ktorým je španielsky majster Balonmano Bera Bera, čiže klub sídliaci v baskickom meste s takmer 200-tisíc obyvateľmi San Sebastian.

Alžbeta Tóthová posilou Hypa Niederösterreich 28.07.2015

Slovenská hádzanárka Alžbeta Tóthová dala po štyroch rokoch zbohom Česku a presunula sa do Rakúska. Univerzálna spojka bude od nadchádzajúcej sezóny súčasťou kádra maďarského trénera Ferenca Kovácsa v Hype Niederosterreich. Tridsaťdeväťnásobný rakúsky šampión v jednej sérii už prezentoval skúsenú hráčku v žlto-modrom drese s číslom 2 medzi štvoricou nových či staronových tvári spolu s Kitti Kissovou, Verenou Flockovou a Sonatou Vijunaite. Tóthová bude mať šancu zahrať si v hlavnej súťaži Ligy majstrov, ktorej je Hypo osemnásobným víťazom.

Marianna Nemčíková zrejme ako hráčka končí 28.07.2015

Hádzanárky Bemaca Prešov začali minulý týždeň pod taktovkou nového trénera Dušana Daniša prípravu na nadchádzajúci ročník, v ktorom budú opäť účinkovať v spoločnej slovensko-českej súťaži žien (WHIL). V kádri Šarišaniek absentujú dve opory z uplynulej nováčikovskej sezóny, hoci v prípade reprezentačnej brankárky Adriany Medveďovej by radi privítali jej návrat.

Hádzanárky Iuventy si spestrili sústredenie zábavou 28.07.2015

Spestrením tvrdej tréningovej driny počas sústredenia v Liptovskom Jáne boli prekvapenia pripravené v priebehu uplynulého víkendu. Hádzanárky michalovskej Iuventy najprv s chuťou ochutnali grilované špeciality v priestoroch chaty Saška, nuž a v nedeľu už vytasili zbrane! Tréner František Urban im prichystal návštevu Adrenalín centra v Liptovskom Mikuláši, kde sa presunuli do priestorov paintballového ihriska a tam po sebe strieľali farebné guličky.

Iuventa v Liptovskom Jáne - fotogaléria 25.07.2015

Hádzanárky Iuventy Michalovce sa už týždeň pripravujú v Liptovskom Jáne, kde absolvujú štrnásťdňové kondično-herné sústredenie. Hráčky osemnásobného slovenského majstra sú ubytované vo Wellnes hoteli Alexandra a na Liptove majú ideálne podmienky na tréning. Okrem horského prostredia tréner František Urban využíva aj posilňovňu priamo v areáli hotela, neďaleké ihrisko či telocvičňu, ktorá je takisto priamo v budove hotela. Práve v nej absolvovali hráčky v sobotu ráno tréning a ten sme navštívili aj s naším fotoobjektívom.

V Baia Mare aj po zemetrasení stále silní 24.07.2015

Keďže 22. ročník Memoriálu Tomáša Jakubča je už predo dvermi, postupne vám predsatvíme jeho zahraničných účastníkov. Začíname tým najjagavejším. Popredný hádzanársky rumunský klub HCM Baia Mare prechádza turbulentným obdobím predovšetkým z hľadiska nastavenia vnútornej filozofie. Ešte pred dvoma rokmi pricestoval na Memoriál Tomáša Jakubča s rýdzo rumunským tímom, ktorý neskôr aj získal jediný majstrovský titul v histórii (2014). Po tomto úspechu si vedenie klubu povedalo, že ak chce preraziť na európskej scéne, tak sa musí posilniť legionárkami. A pred lanskou sezónou ich priviedlo hneď desať! Lenže Baia Mare zlyhalo, na domácej scéne získalo „len“ Rumunský pohár a majstrovský titul prenechalo nemenej ambicióznemu CSM Bukurešť...

Tesná prehra kadetiek v odvete v Rumunsku 24.07.2015

Hádzanárska reprezentácia kadetiek Slovenska odohrala v rámci prípravy na blížiace sa augustové majstrovstvá Európy hráčok do 17 rokov v Macedónsku (13. - 23. 8. 2015) dva medzištátne priateľské zápasy v Rumunsku. Domácim rovesníčkam neodplatili stredajšiu prehru 17:20 (7:14), keď vo štvrtkovej odvete podľahli tesnejšie 27:29 (12:15). Najlepšími strelkyňami tímu SR boli s 5 gólmi Martina Popovcová a Adriana Holejová. Zverenky trénerky Marianny Nemčíkovej sa po návrate domov opäť zídu v pondelok 27. 7. v Bratislave, kde budú pokračovať v príprave na kontinentálny šampionát až do nedele 2. augusta.

Sestry Weibelové opäť spolu v rovnakom drese 23.07.2015

Hádzanárske sestry Andrea Czanik a Lucia Weibelová si zaspomínajú na spoločné šalianske dresy a opäť si budú obliekať dres rovnakého klubu. Ich spoločným pôsobiskom bude od nadchádzajúcej sezóny DJK/MJC Trier. Kým staršia Andrea, 35-ročná reprezentačná pivotka, je už tri roky oporou tohto družstva a aktuálne s ním predĺžila zmluvu o ďalší súťažný ročník, mladšia Lucia je jeho najnovšou akvizíciou. Tridsaťdvaročná spojka naposledy hrávala za treťoligový TSG Ober-Eschbach.

Kadetky v Rumunsku s trojgólovou prehrou 23.07.2015

Kadetské hádzanárske reprezentantky Slovenska pokračujú v príprave na blížiace sa augustové majstrovstvá Európy hráčok do 17 rokov v Macedónsku (13. - 23. 8. 2015) v týchto dňoch v Rumunsku, kam odcestovali v utorok ráno. Hoci absolvovali letecký presun, na miesto dorazili až po vyše 15 hodinách. Autobus so slovenskou výpravou sa totiž cestou do Schwechatu ocitol na dve hodiny v dopravnej zápche spôsobenej nehodou približne 10 km pred letiskom. Ranné lietadlo do Bukurešti im ušlo pred nosom, a tak si museli počkať na popoludňajší spoj.

Tip na súpera vyšiel Urbanovi, ako aj Trehubovej 23.07.2015

V utorok 21. júla sa vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie uskutočnil okrem iného aj žreb druhého a tretieho kola Pohára EHF, v ktorom bude v sezóne 2015/2016 účinkovať aj slovenský ženský majster Iuventa Michalovce. Ten bol v druhom kole nasadený a vyhol sa tak nepríjemným súperom hneď na úvod. Žreb bol k nemu milostivý, keďže mu prisúdil luxemburský HC Standard Luxemburg.

Ukrajinský a ruský titul už má, teraz chce slovenský 23.07.2015

Seriál v predstavovaní predsezónnych posíl Iuventy Michalovce pokračuje aj ďalej. Tentoraz sme sa zamerali na ukrajinskú reprezentačnú pivotku Oľgu Perederij. Dvadsaťjedenročná rodáčka zo Záporožia, kde aj začínala s hádzanou, prichádza do Michaloviec nahradiť jeden z pilierov posledných majstrovských titulov, slovenskú reprezentantku Dominiku Horňákovú, ktorá po úspešnej minulej sezóne zamierila do francúzskeho Cercle Dijon. O tom, ale aj o ďalších témach, je už rozhovor s hráčkou, ktorá do tímu osemnásobného slovenského majstra prichádza z tímu aktuálneho ruského majstra a finalistu Pohára EHF Rostov na Done.

Iuventa v príprave - reportáž TV Mistral 22.07.2015

Hádzanárky Iuventy Michalovce začali s prípravou na novú sezónu v pondelok 6. júla. Prvé dva týždne sa pripravovali v domácich podmienkach. Reportáž o príprave, ako aj o novinkách v tíme, priniesla vo svojom pravidelnom týždňovom vydaní prostredníctvom svojho redaktora Jána Čúrneho a kameramana Martina Stariata aj michalovská lokálna televízia TV Mistral a my vám ju prinášame aj na našej internetovej stránke.

Iuventa v Pohári EHF proti luxemburskému HC Standard 21.07.2015

Súperom Iuventy Michalovce v druhom kole Pohára EHF bude luxemburský HC Standard Luxemburg. Rozhodol o tom utorkový žreb v sídle Európskej hádzanárskej federácie vo Viedni. Prvý zápas medzi týmito súpermi by sa mal odohrať v Michalovciach v termíne 17. - 18. október, odveta na luxembruskej pôde je naplánovaná na 24. - 25. október. Ako je známe, Iuventa bola pred žrebom zaradená medzi nasadené tímy a ujsť sa jej tak mohol iba súper zo skupiny nenasadených, čiže hádzanársky menej známych. V prípade postupu do tretieho kola sa Iuventa stretne so španielskym Balonmano Bera Bera.

Most skúša macedónsku pivotku Ivanu Gakidovú 20.07.2015

Okrem michalovskej Iuventy sa začali prípravy na novú sezónu aj v ďalších interligových celkov. Aktuálny majster ČR a druhý tím poslednej sezóny WHIL DHK Baník Most sa zatiaľ pripravuje v domácich podmienkach a už v piatok odohrá prvý zápas proti nemeckému Zwickou, odkiaľ k nemu prichádza česká reprezentačná spojka Hana Martínková. Okrem nej tréner Baníka Ľuboš Hudák skúša aj macedónsku pivotku Ivanu Gakidovú, ktorá v minulej sezóne pôsobila vo Vardare Skopje. Posledným novým prírastkom v kádri Mostu je aj ďalšia česká reprezentantka Tereza Chmelářová. Tá prichádza zo Slavie Praha. V príprave na Most čaká aj duel proti nemeckému majstrovi HC Thuringen.

Iuventa na dva týždne do Liptovského Jána 18.07.2015

Hádzanárky Iuventy Michalovce majú za sebou dvojtýždňovú prípravu na novú sezónu. Prvých štrnásť dní strávili v domácom prostredí, teraz sa to zmení, keďže od pondelka budú zarezávať na dvojtýždňovom kondično - hernom sústredení v Liptovskom Jáne, kde pobudnú takisto dva týždne. Doterajšej príprave sa venoval internetový portál Noviny Zemplína a článok z pera redaktora Petra Brendzu vám prinášame aj na našej internetovej stránke.

Kadetky SR pred ME otestujú aj Rumunky 15.07.2015

Hádzanárska reprezentácia kadetiek Slovenska začne na budúci týždeň prípravu na blížiace sa augustové majstrovstvá Európy hráčok do 17 rokov v Macedónsku (13. - 23. 8. 2015). Trénerka SR Marianna Nemčíková oznámila nomináciu na dve sústredenia. V 17-člennom kádri sú všetky hráčky z úspešnej marcovej kvalifikácie, ku ktorým pribudla Adriana Holejová z Iuventy Michalovce. Najpočetnejšie zastúpenie má vo výbere s ôsmimi hráčkami HK Štart Trenčín. Mladé Slovenky sa zídu v pondelok 20. júla popoludní v Bratislave a v rámci sústredenia do piatka 24. 7. odohrajú aj medzištátne priateľské zápasy s Rumunkami. V príprave budú pokračovať od 27. 7., keď majú zraz znovu v metropole SR, kde pobudnú až do nedele 2. augusta.

Mičiníkovej reštart kariéry v drese českého šampióna 15.07.2015

Slovenská hádzanárka Iveta Mičiníková patrila k výrazným talentom, ale v uplynulom období ju v rozlete pribrzdila séria dlhodobých zdravotných problémov, pre ktoré veľa toho neodohrala. Ľavoruká pravá spojka napriek početným zraneniam nevzdala boj o návrat na hádzanárske palubovky a aktuálne hlási comeback. Od nadchádzajúcej sezóny sa objaví v drese DHK Baník Most. V pondelok sa sympatická žilinská rodáčka aj pod dohľadom fyzioterapeutky začala pripravovať s úradujúcim českým majstrom.

Iuventa spozná súperov v Pohári EHF o týždeň 14.07.2015

Hádzanárky Iuventy Michalovce, úradujúceho majstra Slovenska, ktoré sa po tretíkrát za sebou prihlásili do Pohára EHF (vzhľadom k tomu, že Slovensko nemá dostatočný koeficient na Ligu majstrov). Keďže prvé kolo sa v tejto súťaži dlhodobo nehrá, žreb druhého i tretieho kola bude v utorok 21. júla 2015 od 11.00 hod. vo viedenskom sídle Európskej hádzanárskej federácie. Prezradíme, že Iuventa odštartuje súťaže už v druhom kole, v ktorom bude medzi nasadenými, no v prípade postupu sa už môže stretnúť s ozajstnými velikánmi. Prvé zápasy druhého kola (prvé sa nehrá) sú na programe počas víkendu 17./18. októbra 2015, odvety sú v pláne na 24./25. októbra 2015.
TOPlist©2010-2011 IUVENTA Michalovce. Všetky práva vyhradené. Vytvorila: NIKA PRESS s.r.o
Design: Richard Max